Informace pro návštěvníky

Otevírací doba

Každý den v týdnu kromě pondělí.

Leden-duben, říjen-prosinec: 9.00-16.00 (poslední vstup v 15 hod)

Květen-září: 9.00-17.00 (poslední vstup v 16 hod)

Prohlídky výstavy Slovanské epopeje jsou organizovány bez průvodce. Průvodce je poskytován pouze hromadným skupinám na základě předchozí telefonické domluvy a následnému potvrzení e-mailem.

Psům a ostatním zvířatům je vstup na výstavu ZAKÁZÁN. 

Vstupné

Dospělí 250 Kč
Senioři 65+ 170 Kč
Studenti od 10 do 25 let 150 Kč
Držitelé průkazu ZTP, ZTP/P 70 Kč
Průvodce držitele průkazu ZTP/P 70 Kč
Děti do 10 let zdarma
Člen hromadné skupiny 150 Kč
Držitelé BRNOPAS zdarma

Z důvodu zvýšeného zájmu doporučujeme zakoupit vstupenku předem na našich webových stránkách. Vyhnete se tak dlouhé čekací době na místě.

Rezervace

Rezervace provádíme pouze pro hromadné skupiny nad 15 osob. Kontakt na pokladnu výstavy je: +420 770 132 566, e-mail: rezervace@mucha-epopej.cz.

Pro vyřízení hromadné rezervace nás neváhejte kontaktovat telefonicky.

Opatření v souvislosti s Covid-19

Pro vstup na výstavu není vyžadován negativní test na Covid-19 ani ochrana úst.

Jak se dostanete do Moravského Krumlova?

Autem

Při cestě za Slovanskou epopejí autem je nejlepší vyrazit z Čech po D1 směr Brno (exit 182 – Kývalka) a dále přes Tetčice, Neslovice a Ivančice až do Moravského Krumlova. Stejnou cestu je možné využít také při cestě z Brna po D1 ale v opačném směru. Od Exitu 182 – Kývalka je cesta již stejná. Parkování ve městě je možné na několika parkovištích. Můžete využít parkoviště přímo u zámku, náměstí T. G. Masaryka nebo Palackého ulici, které Vám doporučujeme.

Vlakem

Moravský Krumlov leží na trati 244 spojující Brno a Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov. Vlaky z Brna vyjíždějí zhruba každou hodinu. V současnosti probíhá rekonstrukce trati a spojení je zajištěno náhradní autobusovou dopravou. Vlakové spojení můžete nalézt na www.cd.cz. Železniční stanice se nalézá zhruba 3 kilometry od zámku a pro přiblížení do města lze využít navazující autobusovou dopravu nebo jít pěšky po červené turistické značce. Během cesty se vám naskytne jeden z nejhezčích výhledů na město od kaple. svatého. Floriána.

Autobusem

Do Moravského Krumlova jezdí řada linek Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Nejlepší dopravní spojení naleznete zde.

Na kole

V okolí Moravského Krumlova vede celá řada značených turistických tras. Návštěvu Slovanské epopeje je tak možné spojit s cyklovýletem po okolí.

Parkování

Auta lze zaparkovat na několika místech ve městě. Doporučujeme zaparkovat na novém parkovišti v Palackého ulici, které je vzdáleno 5 minut chůze od zámku.

Alternativně je možné využít parkoviště v Zámecké ulici nebo na náměstí T. G. Masaryka.

Autobusy, které vezou návštěvníky Slovanské epopeje, mohou zastavit po dobu výstupu a nástupu na parkovišti u zámku podél silnice (ulice Zámecká). Toto místo neslouží k parkování. Autobus si musí na dobu, kdy jsou návštěvníci na prohlídce odparkovat na autobusové nádraží vzdálené cca 500 m.

Bezbariérovost

Výstava bohužel není v tuto chvíli bezbariérová. Na nápravě usilovně pracujeme.