Připravujeme nové téma Muchovy stezky

březen 2024

Na pěti místech budete mít možnost spatřit od května unikátní sérii výstav, které představí slavného malíře Alfonse Muchu poněkud netradičně – jako fotografa. 

Muchova stezka propojuje místa spojená s životem a dílem Alfonse Muchy, a každoročně pro ně vybírá jiné téma sezónních výstav. Jejich slavnostní zahájení je letos naplánováno na 10. května v Moravském Krumlově na zámku. 

Navštivte další místa Muchovy stezky

Kromě zámku v Moravském Krumlově, kde bude výstava součástí prohlídky Muchovy Slovanské epopeje, se mohou návštěvníci vydat po Muchových stopách i do nedalekých Ivančic, kde se Alfons Mucha narodil, a také do Hrušovan nad Jevišovkou, kde v mládí působil, a kde dodnes zdobí budovu Městského úřadu jeho ranné malby. Muchova stezka opět povede i na Slovensko – do města Piešťany, které Mucha několik let navštěvoval s nemocnou dcerou a jehož lázním pak namaloval děkovný obraz. Letos nově zavítá Muchova stezka do Doubravice nad Svitavou, kde pro místní ochotnické divadlo namaloval Alfons Mucha oponu.  

Projekt Muchovy stezky vznikl z iniciativy Nadace Mucha, s přispěním a podporou Jihomoravského kraje, Města Ivančice a Města Moravský Krumlov.