Pro média

Máte dotaz na dění kolem Slovanské epopeje na zámku v Moravském Krumlově? Obraťte se na nás.

přečíst celé
Ivančice vydaly pamětní list s motivem státovky podle návrhu Muchy

Město Ivančice vydalo u příležitosti 140. výročí narození Marie Chytilové Muchové, manželky významného malíře Alfonse Muchy, pamětní list s motivem státovky v hodnotě 10 Kčs.

přečíst celé
Zámecká věž v Moravském Krumlově otevřena veřejnosti

První návštěvníci si vyšlápli na zámeckou věž v pondělí 25. července. 

přečíst celé
Zámek otevírá nové prohlídkové trasy

Moravský Krumlov – Po náročné rekonstrukci se moravskokrumlovský zámek v létě otevírá turistům. Vedle Slovanské epopeje, která je přes prázdniny otevřena každý den včetně pondělí, si zájemci mohou prohlédnout zámecké interiéry, vystoupat na vyhlídkovou zámeckou věž a také se zastavit v tunelu na expozici připravenou Ústavem pro studium totalitních režimů. 

přečíst celé
Volný vstup na Slovanskou epopej jako dárek a poděkování pro zaměstnance nejbližších nemocnic

Moravský Krumlov – Pro zaměstnance ivančické, znojemské a třebíčské nemocnice jako poděkování za jejich namáhavou a náročnou práci v péči nejen o covidové pacienty připravil tým Slovanské epopeje a město Moravský Krumlov dárek v podobě volného vstupu na Slovanskou epopej. Ten mohou využít od začátku letošního roku až do 30. června 2022. 

„Velmi si vážíme obrovského nasazení všech zdravotníků a zaměstnanců nemocnic. Dárek v podobě volného vstupu na Slovanskou epopej jim doufám udělá radost a stráví tak alespoň chvíli v přítomnosti velkolepého malířského umění, které obdivuje celý svět. Při pohledu na plátna člověk přijde vždy na jiné myšlenky,“ říká a zároveň zve na prohlídku Tomáš Třetina, starosta Moravského Krumlova a senátor. 

Videopoděkování a pozvání do Moravského Krumlova natočil pro zdravotníky John Mucha a vidět ho můžete ZDE

Pro vstup je zapotřebí se na pokladně Slovanské epopeje prokázat platnou zaměstnaneckou průkazkou nebo potvrzením o zaměstnání a dodržet protiepidemická opatření. 

 

 

Slovanská epopej

Cyklus dvaceti monumentálních pláten malíře Alfonse Muchy vznikal osmnáct let. Dokončené dílo bylo poprvé vystaveno roku 1928 v pražském Veletržním paláci. Obrazy byly za druhé světové války uložené na zámku ve Slatiňanech.  V 50. letech je převezli na zámek do Moravského Krumlova. Zde byly vystavené od roku 1963 do roku 2011. Na pár let vystavoval Epopej pražský Veletržní palác a roku 2017 mohli dílo českého malíře vidět lidé až v japonském Tokiu. Výstava měla neuvěřitelný úspěch.  V létě 2021 se Slovanská epopej po deseti letech vrátila do Moravského Krumlova. 

 

 

přečíst celé
Za tři měsíce navštívilo Slovanskou epopej přes třicet tisíc obdivovatelů

Moravský Krumlov - Slovanská epopej se od svého návratu v srpnu letošního roku do Moravského Krumlova těší velkému zájmu turistů i návštěvníků z nejbližšího okolí. Za tři měsíce přišlo obdivovat Muchova plátna přes třicet tisíc zájemců. Vedle individuálních návštěv jezdí do Moravského Krumlova také autobusové zájezdy, nejčastěji se jedná o seniorské kluby a od začátku školního roku také školní třídy. 

přečíst celé