Super moto v Moravském Krumlově

22.-23.7. 2023 zavřeno

Informace k otevírací době kolem závodů Supermoto v Moravském Krumlově.

Letošní ročník závodu Supermoto se uskuteční o víkendu 22.-23. července. Stejně jako loni ho bude hostit Moravský Krumlov, kde se před rokem závodilo poprvé. 

Slovanská epopej a zámek bude otevřený ve čtvrtek 20. a v pátek 21. července podle běžné otevírací doby. Vzhledem k přípravám závodů prosím počítejte s možnými dopravními omezeními a komplikacemi s parkováním.

O víkendu 22.-23. července, kdy se koná Supermoto, bude zámek a Slovanská epopej zavřena. 

 

Super moto v Moravském Krumlově

Organizátoři znovu vypsali tři kategorie. Závodníci na supermotardech budou opět rozděleni do dvou kategorií - rychlejší S1 a pomalejší S2. Kromě toho se ale v Moravském Krumlově představí také čtyřkolky. Organizátoři slibují technicky náročnou a pro diváky atraktivní trať vedoucí samým centrem města, na níž na jezdce bude čekat celá řada povrchů: od asfaltových částí, přes přejezdy zpomalovacích retardérů, kluzké dlažební kostky až po terénní pasáž se skokem na krumlovském náměstí.

„V sobotu v podvečer máme naplánovaných deset boxerských zápasů, které by se měly odehrát na cílové rovince. Postavíme tam ring z balíků. Po zápasech máme domluvenou kapelu Ukulele Troublemakers,“ přibližuje další program víkendu organizátor Tomáš Ševčík. 

Tato akce je v českých podmínkách unikátní. Navazuje na velmi bohatou tradici moravskokrumlovského terénního a silničního závodění. V období od padesátých do sedmdesátých let minulého století bylo město ležící na řece Rokytné dějištěm mnoha mistrovských závodů v motokrosu, na přírodním okruhu Na Slatinách pak soutěžily také silniční motocykly a po dvě sezony rovněž i formulové monoposty.

Program závodů zde.