Novinky ze zámku a Slovanské epopeje

duben 2023

Přečtěte si novinky, které jsme na zámku připravili od ledna do dubna 2023. 

V březnu jsme se zúčastnili veletrhu cestovního ruchu ve Vídni a lákali jsme rakouské turisty k návštěvě Slovanské epopeje a zámku v Moravském Krumlově. Také jsme ve Vídni připravili workshop pro vybrané cestovní kanceláře. Připravili jsme letáčky o zámku a Slovanské epopeji v němčině. K dispozici jsou samozřejmě i v Informačním centru na zámku. 

Novinkou jsou mapy pro turisty (velikost A3). V Informačním centru na zámku si turisté mohou vzít mapu s vyznačenými památkami ve městě a také informacemi, kde se občerstvit. Spustili jsme web mucha-epopej.cz v angličtině. Pro školy připravujeme od května speciální program prohlídek Slovanské epopeje. Finišují přípravy prohlídek uzpůsobené věku studentů. Informace budeme zveřejňovat na webu mucha-epopej.cz. I letos se zapojíme to Turistické karty, kterou připravuje destinačka Znojmo Region. Jistě jste si všimli nového značení po městě – přibyly směrovky na Slovanskou epopej. A také jsme po schválení památkáři označili hlavní vstup do zámku, takže je dobře viditelný a návštěvníky se nám podaří lépe směrovat. 

 

Muchova stezka

I letos bude Muchova stezka, která propojí místa spojená s Alfonsem Muchou. Hlavním tématem letošních výstav, které pořádá Nadace Mucha je Alfons Mucha: květinové světy

Výstavy proběhnou na čtyřech místech: Ivančice, Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou a Pieštiany. Výstavy představí celkem 118 prací Alfonse Muchy, které doplní fotografie průčelí secesních domů prof. Petra Schuberta, jako další důkaz inspirace tvorbou Alfonse Muchy. Součástí výstav budou skripta pro pedagogy o životě, díle a době, ve které žil Alfons Mucha. Pro děti bude připravena jednoduchá omalovánka a hra o umění.

 

Sledujte dění na Slovanské epopeji na Facebooku a na Instagramu (Facebook: @muchovaepopej, @zamekmoravskykrumlov, Instagram: @zamek_moravsky_krumlov, @slovanska_epopej. Staňte se našimi fanoušky a sledujícími. Děkujeme!