V létě přijelo na Slovanskou epopej 15 000 návštěvníků

září 2022

Na Slovanskou epopej v Moravském Krumlově zavítalo během prázdnin téměř 15 000 návštěvníků. Dalších 6 000 si prohlédlo nově otevřené zámecké interiéry.

Slovanská epopej jihomoravského rodáka a malíře světového významu Alfonse Muchy přitahuje pozornost turistů z České republiky i ze zahraničí. Během letních prázdnin zhlédlo dvacet monumentálních pláten téměř 15 000 lidí. Epopej je na zámku v Moravském Krumlově vystavena od loňského srpna. Dveře do expozice byly otevřené v červenci a srpnu každý den v týdnu včetně pondělí. Čilý turistický ruch pocítili i podnikatelé v oblasti gastronomie. 

            

Moravský Krumlov součástí Muchovy stezky

Nadčasový Mucha: Spojení světů. Tak zní název série výstav v místech spojených s životem Alfonse Muchy, kterou zájemci mohou navštívit do letošního října. Výstavu děl inspirovaných Muchovou tvorbou spojuje města jižní Moravy - Mikulov, Hrušovany nad Jevišovkou, Ivančice a také Moravský Krumlov.  V případě Moravského Krumlova je tato výstava součástí prohlídky expozice Slovanské epopeje.

 

Ze Slovanské epopeje také na prohlídku nově otevřených zámeckých interiérů

Se startem letních prázdnin se návštěvníkům rozšířila turistická nabídka v Moravském Krumlově. Po náročné rekonstrukci jižního křídla zámku včetně věže otevřelo město nové prohlídkové okruhy – Šlechtické komnaty a Věž. 

Na obě trasy se vydávají turisté s průvodcem a neminou arkádové nádvoří. Moravskokrumlovský zámek je výjimečný tím, že arkády jsou umístěny ve všech patrech zámku a nejsou pozdějšími úpravami dotčeny. Kdo si vystoupá na zámeckou věž, potká se v mezipatrech s výstavou o dějinách města a okolí a nahoře je odměněn úchvatným pohledem na Moravský Krumlov, nádvoří zámku a do širokého okolí. 

Letos otevřené zámecké interiéry navštívilo během letních prázdnin téměř 6 000 turistů. 

 

Zámek v Moravském Krumlově plánuje celoroční provoz

Ti, kteří nestihli na Slovanskou epopej a na zámek do Moravského Krumlova zavítat během léta, mohou přijet na podzim i v zimě. Senátor a starosta města Tomáš Třetina slibuje celoroční provoz, každý den v týdnu kromě pondělí.