Muzeum Kampa v Moravském Krumlově = MK2

celý rok

Výstava je pestrou „ochutnávkou“ uměleckých děl ze sbírek Muzea Kampa. Připomíná obdivuhodnou činnost Medy Mládkové.

Na prohlídku Slovanské epopeje navazuje expozice vybraných děl moderního českého umění ze sbírek manželů Mládkových, které nám zapůjčilo Muzeum Kampa. 

Výstava mk2 je pestrou „ochutnávkou“ uměleckých děl ze sbírek Musea Kampa. Představuje soubor obrazů a soch předních osobností české neoficiální scény z období 60. až 80. let, jako jsou Adriena Šimotová, Karel Nepraš či Stanislav Kolíbal, ale také díla exilových autorů, např. Ludmily Seefried-Matějkové nebo Zbyňka Sekala, práce umělců z regionů - Jindřicha Bošky nebo Františka Dörfla i díla výrazných současníků - Jana Merty, Petra Veselého nebo Josefa Achrera.

Kolekce obrazů a soch těchto slavných nebo naopak opomíjených osobností utváří živou, mnoha styly protkanou strukturu, která odhaluje pestrost a vnitřní souvislosti naší výtvarné scény.

Emočně bohatá expozice mk2 připomene obdivuhodnou činnost Medy Mládkové a pro návštěvníky Moravského Krumlova se stane inspirací k prohlídce pražských Sovových mlýnů, kde Museum Kampa sídlí a pořádá krátkodobé výstavy.

Muzeum Kampa je součástí prohlídky Slovanské epopeje. Neplatí se za ni zvlášť vstupné. Vidět ji lze pouze se vstupenkou na Epopej.