První návštěvníci si vyšlápli na zámeckou věž

červenec 2022

Fascinující pohled na město nabízí nově otevřená zámecká věž. V mezipatrech se seznámíte se zajímavostmi o Moravském Krumlově. 

V mezipatrech se návštěvníci seznámí s historií Moravského Krumlova i příběhem lékaře zvaného Paracelsus, který na zámku pobýval. Mezi prvními návštěvníky zámecké věže byla Petra a František ze severních Čech. „Jsme na dovolené ve Znojmě a do Moravského Krumlova nás přitáhla Slovanská epopej. Je úžasné vidět plátna na vlastní oči. Chtěli jsme vidět další části zámku, takže jsme si vyšlápli na zámeckou věž,“ podělila se o své zážitky Petra. 

Na prohlídku zámku míří také místní a rodáci, kteří se v Moravském Krumlově narodili nebo zde nějako dobu žili. Svého syna Viktora a dceru Šarlotu vzala na zámek i Hana Nezvedová Fráňová, která z Moravského Krumlova pochází, ale už dvacet let žije v Praze. Na návštěvu přijeli i se zahraniční kamarádkou Elyse Gabor z USA. Ta byla unešená nejen ze zámku, ale také z toho, že je jedna z prvních návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout zámeckou věž po rekonstrukci. 

 

Vedle zámecké věže si mohou návštěvníci projít nově otevřené Šlechtické komnaty. Hodinová komentovaná prohlídka je seznámí s historií zámku, města a také s příběhy šlechtických rodů, které zámek obývaly a vtiskly do něj své stopy.