Saudka na zámku vítaly na tři stovky obdivovatelů

červenec 2023

Na tři stovky obdivovatelů fotografa Jana Saudka přišlo v neděli 16. července na zámek v Moravském Krumlově na setkání s ním a manželkou Pavlínou. 

Mistr si nejprve prohlédl Slovanskou epopej a také šlechtické komnaty. Zavítal také na arkádové nádvoří, které se mu velmi líbilo. Vyvrcholením bylo setkání s jeho příznivci. Ti přišli na výstavu Saudkových fotografií a samozřejmě na setkání s ním. Jan Saudek hýřil vtipem, vyprávěl anekdoty a bavil se s lidmi. Z Miroslavi přijeli manželé Volfovi. „Je to velký zážitek. Byli jsme už před několika lety na výstavě v Brně. Nemohli jsme si nechat ujít možnost setkat se s Janem Saudkem v Moravském Krumlově. Je to skvělá výstava. Dříve jsem také fotil a jeho fotky se nám s manželkou moc líbí,“ svěřil se Libor Volf. 

Na zámku je vystavena i fotografie, kde zachytil jako poslední Jiřího Muchy, syna Alfonse Muchy.  Letos oslavil fotograf 88. narozeniny. Zažil všechny československé a české prezidenty. Jako miminko v kočárku se „setkal“ s Tomášem G. Masarykem, který už byl v prezidentském „důchodu“. 

Výstavu fotografií můžete vidět na zámku po celé léto.